Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

BEZPIECZEŃSTWO W KLASIE III F

W dniach 12 – 13 września uczniowie klasy III f spotkali się, aby spędzić ze sobą czas na pierwszym w tym roku szkolnym biwaku poświęconym kwestii bezpieczeństwa w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie zostali podzieleni na cztery zespoły, każdy z nich miał utworzyć własną nazwę i rozsypankę – rymowankę:

„Ciemno wszędzie, cicho wszędzie, ale fajnie tutaj będzie”

„Skacz i śpiewaj, nie zasypiaj i nie ziewaj”

„Dzisiaj nockę zaczynamy, nowych przygód poszukamy”

„Chociaż trochę się bawimy, jednak ciągle się uczymy”

Wiele radości sprawiła dzieciom wspólnie przygotowana kolacja oraz nocna zabawa na placu zabaw. Ciekawe  zadania dla grup sprawiły, że dzieci chętnie brały w nich udział. Uczestnicy biwaku szukali w szkole 7 przedmiotów o kształcie trójkąta,  mierzyli szerokość drzwi sali 103, liczyli, ile parapetów jest na holu pierwszego piętra. Wygrana drużyna mogła podjąć decyzję, w jaką grę pobawimy się na sali gimnastycznej. Dzieci wykonały także prace pastelami na ciemnym papierze. Przed snem oglądaliśmy bajkę, a także wspominaliśmy ciekawe, wakacyjne historie.

W sobotę, podczas Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, uczniowie przypomnieli sobie, w jaki sposób udzielić pomocy poszkodowanemu przytomnemu i nieprzytomnemu. Przeprowadzane były ćwiczenia praktyczne z fantomami oraz kartami pracy.

Mimo krótkiego snu, w sobotnie popołudnie każdy wyszedł ze szkoły z uśmiechem „od ucha do ucha”.

Opiekunami były: pani Magdalena Alfut i pani Aleksandra Oszkiel

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}