Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

            „Znane osoby z dysleksją bliżej nas” – pod takim hasłem odbył się tegoroczny Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji w Szkole Podstawowej im. M. Rejewskiego w Białych Błotach w budynku A i B. W ramach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji uczestnicy wysłuchali baśni H.Ch. Andersena czytanych przez dyrekcję, nauczycieli i uczniów.

            Na uczniów czekały ciekawe konkursy , quizy m.in.: Trening Pamięci, konkurs wiedzy o H. Ch. Andersenie poprzedzony prezentacją multimedialną dotyczącą życia i twórczości pisarza, konkursy plastyczne: „Ortografia w kuchni „, „Okładka do książki baśni Andersena”.

Odbyło się również Międzyszkolne Dyktando o Pióro Dyrektora Szkoły Podstawowej im. M. Rejewskiego w Białych Błotach, na które przybyli uczniowie z innych szkół .

Na spotkanie z dysleksją,podczas którego obejrzano film poświęcony problemowi, zaproszeni zostali także uczniowie klas 5 z nauczycielami. Zwycięzcy dyktanda otrzymali dyplomy i nagrody.

Wszystkim uczniom, biorącym aktywny udział w Europejskim Tygodniu Świadomości Dysleksji, serdecznie dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy!

                                                                                                                                                                                                           Organizatorzy: Danuta Wilczarska, Weronika Graf, Małgorzata Piecuch, Alina Janowicz, Władysława Krzyżanowska.                              

{ppgallery}{/ppgallery}