Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

EUROWEEK 2017

20 marca 2017 roku  chętni anglomaniacy z klas 3-6 wyruszyli na kolejną, coroczną przygodę z językiem angielskim w tle. Tym razem na EuroWeek – Szkołę Liderów pojechaliśmy do Wójtowic. To przepiękna górska miejscowość położona w Kotlinie Kłodzkiej.

Program EuroWeek polega na uczestniczeniu w zajęciach prowadzonych w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy EFM z różnych krajów świata. Organizowany jest przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu, Together Europe, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Akademią Morską w Szczecinie, przedstawicielami konsulatów, ambasad oraz  parlamentarzystów europejskich.

Zajęcia prowadzili wolontariusze z różnych krajów, między innymi z Wietnamu, Filipin, Etiopii, Białorusi, Chin, Indii, Ugandy, Belgii, Łotwy, Ukrainy, Meksyku, Kongo, Kenii, Peru, Egiptu, Azerbejdżanu.

Uczestnicy nie mieli czasu na nudę. Z mini ankiety przeprowadzonej w ostatnim dniu wynika iż to, co najbardziej przypadło dzieciom do gustu, to uczestnictwo w energetycznych zabawach językowych, wywiady po angielsku z wolontariuszami, Euroweek – masz talent, rozmowy po angielsku, multicultural party, pyszne jedzenie, ładne pokoje, spacer po „małej górce” okolicznej, a także wycieczka do Kotliny Kłodzkiej (wraz z wizytą w Muzeum Filumenistycznym i zdobyciem Wieży Wodnej) oraz zwiedzanie Kłodzka. Dzieci bardzo zżyły się szczególnie z wolontariuszami z Filipn oraz Etiopii, którzy to poświęcili naszym uczniom mnóstwo serca i energii. Dzieci z kolei, odwdzięczyły się ogromnym zaangażowaniem. Wszyscy wolontariusze szczególnie wychwalali naszą grupę. Drodzy Uczniowie – byliśmy z Was bardzo dumni!

Wyjazd uważamy za bardzo udany  i mamy nadzieję, że będzie nam dane przeżyć wspaniałą przygodę ponownie w przyszłym roku .

 

wychowawcy: Anna Wiśniewska, Anna Owedyk, Weronika Graf, Marta Żurawska

{ppgallery}{/ppgallery}