Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

JAK BYŁO W CZASIE PÓŁKOLONII LETNICH …

W dniach od 4 do 11 lipca 2016 r uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach brali udział w półkoloniach letnich zorganizowanych przez naszą szkołę. Dzieci korzystały z wielu atrakcji – zwiedziły Bydgoszcz m.in. Wyspę Młyńską, odbyli rejs tramwajem wodnym „Słonecznik”, uczestniczyli w warsztatach artystycznych w Brzózkach. Wielką frajdą były zabawy na basenie w Solcu Kujawskim oraz własnoręczne pieczenie chleba w Wiosce Chlebowej w Janiej Górze.

 

 

Uczestnicy półkolonii brali udział w wycieczce do Torunia, gdzie w Muzeum Piernika wyrabiali ciasto na pierniki.

Nie zabrakło też pobytu w kinie na fantastycznym filmie „BFG”.

Odbywały się również zajęcia w szkole, które uatrakcyjnili studenci w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Wolontariusze z Krakowa prowadzili z dziećmi gry i zabawy integracyjne, plastyczne i sportowe. Dziękujemy studentom za ciekawe, pomysłowe zajęcia. Zapraszamy na kolejne projekty do naszej szkoły.

Mam nadzieję, że półkolonie, choć na terenie szkole były udane i, że spotkamy się za rok.

Dziękuję wszystkim wychowawcom i pracownikom za pomoc w organizacji wakacji. Dziękujemy Paniom kucharkom za pyszne obiady oraz Panom kierowcom za bezpieczne przejazdy i dojazdy.

A jak było, zobaczycie na zdjęciach.

Danuta Ferenstain

{PPGALLERY}

 

{/PPGALLERY}