Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

GOŚCIE W SZKOLE.

W czwartek 29.10.2015r. dzieci z klas 4-6 spotkały się z bardzo oryginalnymi i ciekawymi gośćmi.

W związku z trwająca w naszej szkole  jesienną  zbiórką darów dla podopiecznych schroniska, zaprosiłam na krótki wykład Panią Izabellę Szolginię- dyrektora bydgoskiego schroniska dla zwierząt.

 

 

Pani dyrektor przedstawiła nam Bibi, pokaźnych rozmiarów  suczkę rasy wilczarz olbrzymi. Zrobiła ona na uczniach ogromne wrażenie.  Jest zaskakująco przyjaznym i świetnie współpracującym towarzyszem życia.Pani Izabella mówiła o zwierzętach mieszkających w schronisku i o tym, jak należy opiekować się małymi zwierzętami, o odpowiedzialności, miłości i empatii.

Nasi uczniowie mieli okazję opowiedzieć o uratowanych przez siebie zwierzakach, za co zostali uhonorowani ogromnymi brawami.  To było ciekawe i pouczające spotkanie zwłaszcza, że prowadzone przez niezwykle kompetentną i barwną osobę!

Przy tej okazji przekazaliśmy ufundowane przez Radę Rodziców i życzliwego sponsora 3 pokaźne worki suchej karmy dla psów.

Pani dyrektor bardzo  podziękowała wszystkim  dzieciom i rodzicom, którzy wzięli udział w zbiórce żywności, koców i innych artykułów wspomagających schronisko.

 

Pragnę zaznaczyć, że mimo bardzo napiętego grafiku zajęć, pani Izabella Szolginia zgodziła się przyjechać z Bibi raz jeszcze do naszej szkoły 24 listopada  i spotkać się z dziećmi z klas 2 i 3.

 

Kasia Bumażnik

{ppgallery}{/ppgallery}