Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

GRUDZIEŃ W KLASIE IA

Grudzień w naszej klasie upłynął bardzo aktywnie. Uczestniczyliśmy w warsztatach bombek. Wszyscy bardzo się staraliśmy, a efektem naszej pracy były śliczne, kolorowe i lśniące bałwanki. Pieczołowicie zapakowane bezpiecznie dotarły do naszych domów, ufff…
Parę dni później odwiedziły nas dwie Panie studentki z wolontariatu studenckiego PROJEKTOR, które pomogły nam wykonać różne ozdoby świąteczne. Panie nas pochwaliły za staranność i zaangażowanie, a my w podziękowaniu za odwiedziny zaśpiewaliśmy kolędy.

W grudniowe przedpołudnie wybraliśmy się do teatru lalek BAJ POMORSKI w Toruniu na spektakl „Opowieść wigilijna” K. Dickensa w przekładzie Krystyny Tarnowskiej wyreżyserowany przez Czesława Sieńko. Dzięki sugestywnej grze aktorów i bajkowej scenerii czuliśmy się tak jakbyśmy uczestniczyli w spektaklu. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego, co zobaczyliśmy na scenie. Samoistnie przesuwające się krzesła i stół oraz latające duchy wbiły nas w fotele. Oczywiście domyślamy się, jak zostały  wykonane te „efekty specjalne”. Bardzo nam się podobało, a losy głównego bohatera, zobojętniałego skąpca, który zmienia się w dobrego człowieka, wprawiły nas w zadumę i refleksję.
Nawet się nie spostrzegliśmy, kiedy dużymi krokami nadszedł świąteczny czas i spotkaliśmy się przy wigilijnym stole, dzieląc się opłatkiem, śpiewając kolędy i rozkoszując pysznym barszczykiem. I nawet Święty Mikołaj o nas nie zapomniał. Na koniec przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa, abyśmy mogli wszyscy cali i zdrowi wrócić w styczniu do szkoły.

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}