Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych Biegach Przełajowych

5 października 2020 roku  w miejscowości Białe Błota odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Drużynowych  Biegach Przełajowych na etapie powiatowym.  Pogoda dopisała naszym sportowcom witając wszystkich słońcem i idealną temperaturą powietrza. Do rywalizacji sportowej przystąpiło pięć szkół z powiatu bydgoskiego .

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego odniosła sukcesy zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnie.

W klasyfikacji indywidualnej  roczniku 2008 i młodsi dziewcząt całe podium należało do dziewczynek z naszej szkoły .Złota Wiktoria Brett , srebrna Kornelia Kalka oraz brązowa Nina Baczewska.

Tuż za nimi na mecie zameldowały się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji open  :Nadia Janka Marcelina Nowakowska, Julia Kamińska, Milena Paradowska  Michalina Betlejewska.

W starszym roczniku 2006 -2007 na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Goza . Kolejno od 6 miejsca w pierwszej dziesiątce dziewcząt linię mety przekraczały Tatiana Nowak, Otylia Janka, Iga Tomaszczyk  i Weronika Kotlarek.

Wśród chłopców w roczniku 2008 i młodsi na drugim stopniu podium zobaczyliśmy Iwo Domagalskiego a tuż za nim uplasował się Filip Chrustowski.

Zawodu nie sprawili w rywalizacji indywidualnej również starsi chłopcy z rocznika 2006 i młodszego, gdzie srebrny medal po zaciętej walce na trasie wywalczył Maksymilian

Kaniewski a tuż za podium uplasował się Michał Zdunek i Igor Nowak.

W  rywalizacji drużynowej zarówno drużyna  młodszych jak i starszych dziewczynek wybiegała złote medale . W zaciętej rywalizacji chłopcy młodsi też okazali się być najmocniejszą drużyną w zawodach biegowych zaś starsi wywalczyli srebrny medal Igrzysk Młodzieży w biegach Przełajowych.

Wszystkim Naszym sportowcom gratulujemy sukcesów.

{ppgallery}{/ppgallery}