Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Klasa II g wzięła udział w obchodach Światowego Tygodnia Mózgu.

Obchody światowego tygodnia mózgu

Obchody światowego tygodnia mózgu

Klasa II g wzięła udział w obchodach Światowego Tygodnia Mózgu.

W poniedziałek 15 marca świętowaliśmy dzień matematyki przedstawiąjac nasza klase w liczbach. Przeliczaliśmy ilość osób w klasie, sprawdzaliśmy w którym miesiącu w roku największa ilość uczniów obchodzi urodziny, ustawialiśmy się od najmłodszego do najstarszego – dzięki temu dzieci dowiedziały się, że w ich klasie jest 2 młodszych uczniów. Policzyliśmy ile wszyscy razem mamy lat. Kolejne dni to udział w zajęciach organizowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Dzieci samodzielnie podjęły decyzji o wyborze tematów. Najbardziej zainteresowały nas tematy: Jak to jest, że widzimy świat w 3D oraz „Czy dźwięki mogą być kolorowe?” 

Wykonywaliśmy doświadczenia związane z narządem wzroku oraz tworzyliśmy swój własny rysunek 3D i staraliśmy się dostrzec obraz ukryty na stereogramach – niektórym się to udało. 

W czasie zajęć o dźwięku uświadomiliśmy sobie, że każdy z nas jest inny. Przy doświadczeniu ze zjawiskiem synestezji dzieci były bardzo zaskoczone, że niektórzy słyszą inaczej i usłyszanemu dźwiękowi towarzyszy obraz. Sprawdzaliśmy kto z nas ma zdolności synestezji kolorują dźwięki do utworu A. Vivaldiego „Wiosna”.

Były to dla nas zajęcia zaskakujące i bardzo ciekawe. Za rok również, chętnie weźmie udział w warsztatach.

{ppgallery}{/ppgallery}