Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

KONCERT FILHARMONII PT. MUZYKA I TEATR

KONCERT FILHARMONII PT. MUZYKA I TEATR

W naszej szkole rozwijamy muzyczne zainteresowania dzieci na wiele sposobów, a od wielu lat jednym z nich są spotkania z artystami bydgoskiej filharmonii. Przyjeżdżają do nas artyści instrumentaliści, śpiewacy, tancerze, a nawet zespoły.

Częstą przewodniczką po świecie muzyki pięknej jest pani Anna Merder, która i tym razem poprowadziła koncert, opowiadając o muzyce
w teatrze. Gośćmi naszymi byli: pan Maciej – pianista oraz pani Zofia i pan Kamil, śpiewacy operowi, którzy prezentowali się w pięknych kostiumach. Artyści usystematyzowali wiedzę naszą wiedzę o teatrze i roli muzyki w nim. Dowiedzieliśmy się też o pracy śpiewaka i sposobach przygotowywania się do występów, nieustannej pracy nad głosem. Dzieci przy okazji pod kierunkiem pani Zosi ćwiczyły aparat mowy, wykonując liczne ćwiczenia, z których niektóre rozbawiły nas do łez…Ćwiczenia te wraz z pracą nad postawą i ćwiczenia dykcyjne są niezbędne w pracy każdego śpiewaka, operowego i estradowego.

Praca artystów nie tylko jest bardzo ciekawa, ale również jest żmudna i wymagająca mnóstwa pracy. Artyści wykonują arie w języku, w jakim zostały one napisane.

Wysłuchaliśmy m. in., arii Ho Capito, z opery Wolfganga Amadeusza Mozarta, Don Giovanni,
z operetki Cygańska miłość, arii Kiedy skrzypki grają oraz z opery W.A. Mozarta, Uprowadzenie
z seraju, arii Blondy.

Dziękujemy artystom za koncert i czekamy na finał tegorocznego cyklu koncertów.

 

Tekst i zdjęcia: Dorota Górska

{ppgallery}{/ppgallery}