Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

„LATO 2015”

W dniach od 27 lipca do 7 sierpnia 2015 r uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach brali udział w półkoloniach letnich zorganizowanych przez naszą szkołę. Dzieci korzystały z wielu atrakcji – zwiedziły Bydgoszcz m.in. Wyspę Młyńską, płynęły rejsem tramwajem wodnym „Słonecznik”. W Multikinie zobaczyły wzruszający film „W głowie się nie mieści”. Uczestniczyli w warsztatach artystycznych w Brzózkach, odpoczywali na „Ranczu pod Olszyną” w Ciechocinku. Wielką frajdą były zabawy na basenie w Solcu Kujawskim.

Odbywały się również zajęcia w szkole, które uatrakcyjnili studenci w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „PROJEKTOR – wolontariat studencki”. Wolontariusze z Rzeszowa i Lublina prowadzili gry i zabawy pod hasłem „Wakacje w Białych Błotach – Rozwój w biały dzień”. Uczestnicy półkolonii brali udział w przygotowaniach do kosmicznej misji oraz pokazach Młodego Nobla – kryminalistyka. Były zabawy z chustą animacyjną, zagadki logiczne, warsztaty plastyczne „coś z niczego” i wiele innych ciekawych i atrakcyjnych zajęć.

Dziękujemy studentom za ciekawe, pomysłowe zajęcia i fantastyczne podejście do dzieci. Zapraszamy na kolejne projekty do naszej szkoły.

Mam nadzieję, że półkolonie, choć na terenie szkole były udane i, że spotkamy się za rok.

A jak było, zobaczcie na zdjęciach.

Danuta Ferenstain

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}