Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

MAJ W ITEATRZE – „MALUTKA CZAROWNICA”

14 maja o godzinie 10:00 nasi uczniowie obejrzeli kolejny spektakl Teatru Internetowego pt. „Malutka Czarownica” przygotowanego przez Teatr Groteska w Krakowie.

Reżyserem spektaklu jest Lech Wroński. Aktorzy występowali na planie w kolorowych kostiumach i maskach. Oprócz nich zobaczyliśmy też fantazyjne, animowane lalki. Scenografię stworzył Jan Polewka, a kompozytorem muzyki jest Ewa Konecka.

 

Przedstawienie „Malutka Czarownica” jest historią z morałem, uczącą tego, jak nie bać się wyrażać własnego zdania, jak stawać w obronie innych. Jest to opowieść o przyjaźni, wytrwałości, dążeniu do doskonałości. Główna bohaterka-Malutka Czarownica to postać bardzo pozytywna, która posiadając magiczną moc i wykorzystuje ją, pomagając wszystkim znajdującym się w potrzebie.

Internetowy Teatr TVP wykorzystuje nowoczesną technologię, aby dotrzeć ze sztuką do licznej, młodej widowni, która często pochodzi z miejscowości, znacznie oddalonych od teatrów.

Do współpracy zaproszono najlepsze teatry z całej Polski. Pokazy na żywo są odbierane w tym samym czasie przez kilka tysięcy uczniów za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej i są one bezpłatne.

Tekst napisano na podstawie informacji znajdujących się na stronie: http://www.iteatr.tvp.pl

 

Dorota Górska

{ppgallery}{/ppgallery}