Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Mamy zwycięzców!!!

domyślna zaślepka

Nasi uczniowie, Kajetan Przeworek z klasy V d i Kacper Owczarek z klasy V e, zostali docenieni i nagrodzeni w ogólnopolskim, prestiżowym konkursie „Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2014”, kategoria: gry planszowe lub komputerowe.  Do grona 10 najlepszych w Polsce dołączyli Nasi zdolni i pomysłowi uczniowie. Należy podkreślić, że z naszej szkoły przeszły aż dwa projekty uczniów. To ogromny sukces i pewnie początek ich dalszego rozwoju i działalności twórczej. Jesteśmy dumni z naszych chłopców. Mamy nadzieję, że wygrana Kajetana i Kacpra będzie dla innych uczniów zachętą i mobilizacją do poszukiwania swoich talentów.

Serdecznie gratulujemy!!!

Poniżej oficjalne pismo, które otrzymaliśmy z Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej:

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że zakończyły się obrady jury konkursu „Ambasador Szkolnej Wynalazczości 2014”.

Państwa projekt został zakwalifikowany do II etapu konkursu.

Do konkursu zgłoszono 106 prac w dwóch kategoriach: 36 projektów w kategorii „Wynalazki lub inne rozwiązania techniczne” i 70 projektów w kategorii „Gdy planszowe i komputerowe”. Członkowie jury byli pod wrażeniem kreatywności dzieci oraz widocznego olbrzymiego zaangażowania, jakie włożyły one oraz ich opiekunowie w wykonanie swoich projektów.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że zgłoszony przez Państwa (opiekun: Danuta Wilczarska-Szafarczyk) autor: Kacper Owczarek z projektem gry Omijanie robotów oraz Kajetan Przeworek z projektem gry Baza X zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu. Serdecznie zapraszamy ich autorów wraz z opiekunami na uroczystą ceremonię wręczenia nagród, która odbędzie się w dniu 1 czerwca br, o godz. 11:00 w  siedzibie Urzędu Patentowego RP, al. Niepodległości 188/192, 00-950 Warszawa. Po ceremonii odbędą się warsztaty gier planszowych.

Przypominamy Opiekunom, że zgłaszający projekt powinien rozważyć możliwość niezwłocznego zgłoszenia nadesłanego na konkurs projektu w Urzędzie Patentowym RP w celu zapewnienia sobie prawa do patentu na wynalazek, prawa ochronnego na wzór użytkowy lub prawa z rejestracji wzoru przemysłowego. Jednocześnie informujemy, że:

– wyniki konkursu nie świadczą o zdolności do uzyskania ochrony przez przedmiotowe rozwiązanie technicznych;

– zgłoszenie przedmiotowych rozwiązań technicznych w celu ubiegania się o ochronę wiąże się z poniesieniem kosztów np. zgłoszenia;

– wynik konkursu nie daje gwarancji uzyskania ochrony na dane rozwiązanie techniczne, ponieważ nie były one badane i oceniane pod tym kątem;

Serdecznie gratulujemy fantastycznych projektów!