Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

MUZYKA I MEDIA

Koncertem „Muzyka i media”, który odbył się 11 maja w naszej szkole, zakończyliśmy tegoroczny cykl muzycznych spotkań  pod tytułem „Muzyka i sztuka”.

Koncert poprowadził pan Maciej, na fortepianie grał pan Michał, na klarnecie pan Krzysztof,  na flecie bocznym  grała oraz śpiewała pani Natalia.  Koncert uświadomił nam, jak wielkie znaczenie ma muzyka klasyczna w naszym życiu. Nie zdajemy sobie często sprawy, że fragmenty utworów wielkich klasycznych kompozytorów brzmią w naszych dzwonkach w telefonach, w grach komputerowych.

Ta piękna muzyka  towarzyszy filmom, słychać ją tradycyjnie w radiu i telewizji. Fani tej muzyki znajdą ją w Internecie.

Podczas koncertu usłyszeliśmy motywy przewodnie z filmów i seriali takich jak: „Złotopolscy”, „Czterej pancerni i pies”, „Janosik”. Usłyszeliśmy słynną polkę z audycji radiowej: „Lato z radiem”. Muzyczną ucztę zakończono mini teleturniejem „Jaka to melodia?”

Dzieci bez trudu rozpoznały utwory z filmów i seriali:  „Różowa Pantera”, „Reksio”, „Kraina lodu”, „Flinstonowie”, „Koziołek Matołek” i „Pocahontas”.

Dziękujemy muzykom z Filharmonii Pomorskiej za wspaniałe koncerty, niezapomniane wrażenia i uporządkowanie wiedzy  o muzyce.

Tekst: Dorota Górska, zdjęcia: Monika Rzońca

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}