Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

NARODOWE CZYTANIE

W piątek 8 września uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji Narodowego Czytania. W tym roku do tego ogólnopolskiego przedsięwzięcia został wybrany dramat Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Do auli dzieci zabrały ze sobą przyniesione z domu egzemplarze lektury.

Na uroczystość przygotowaną i poprowadzoną przez Panią Ewę Jakubowską przybył wójt gminy Białe Błota Pan Maciej Kulpa, który głośno przeczytał wybrany przez siebie fragment utworu Stanisława Wyspiańskiego. Zebrana w auli młodzież spotkała się z bohaterami lektury, w role których wcielili się uczniowie III klasy gimnazjalnej. Po zapoznaniu uczniów z tematyką „Wesela” przyszedł czas na wspólne przeczytanie fragmentu dramatu Wyspiańskiego.

W czasie trwania imprezy wszyscy chętni mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, wcielając się w postacie Pani Młodej i Pana Młodego.

Zapewne większość zgromadzonych w auli uczniów po lekturę Stanisława Wyspiańskiego sięgnie dopiero za kilka lat, ale najważniejsze symbole tego dramatu, jak złoty róg, czapka z piór czy chochoł, zapadły głęboko w pamięć uczestników tegorocznej akcji Narodowego Czytania.

{ppgallery}{/ppgallery}