Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

NASZE CHÓRY ZAŚPIEWAŁY W BYDGOSKIM RATUSZU

19 czerwca 2013 r. na zaproszenie prezydenta miasta Bydgoszczy, do ratusza przybyli dyrygenci chórów i dyrektorzy szkół z regionu uczestniczący w programie „Śpiewająca Polska”. Gości powitał i poprowadził uroczystość koordynator programu prof. Mariusz Kończal. W imieniu prezydenta Bydgoszczy, słowa uznania i podziękowanie za zaangażowanie w program przekazał dyrygentom zastępca – Pan Jan Szopiński.

Prof. Mariusz Kończal skierował także wiele ciepłych i miłych słów do Pani Dyrektor Danuty Ferenstain, która od wielu lat z ogromnym zaangażowaniem współpracuje przy organizacji konkursów i koncertów „Śpiewającej Polski”. Profesor mianował Panią Danutę „prawdziwym miłośnikiem muzyki”. Z rąk Pana Szopińskiego nasza Dyrektor odebrała szczególne pisemne podziękowanie.

 

Bardzo ważnym dla nas momentem był kończący uroczystość koncert Chórów Chanson i Nutki z towarzyszeniem Zespołu Instrumentalnego Allegretto. Uczniowie wykonali cztery utwory. Koncert wzbudził wiele emocji, z uwagi na otoczenie – sala sesyjna  i bardzo wymagającą, ale przychylną nam publiczność. W podziękowaniu za zaproszenie, Kinga i Grzesiu wręczyli Panu Prezydentowi klucz wiolinowy z podpisami wykonawców.

Przed uroczystością, na krótką rozmowę do swojego gabinetu, naszych uczniów zaprosił także przewodniczący Rady Miasta – Pan Roman Jasiakiewicz.

{ppgallery}{/ppgallery}