Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

„NIEZWYKŁA NOC W BIBLIOTECE SZKOLNEJ”

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czytelni szkolnej w budynku B odbyła się „Niezwykła Noc w Bibliotece Szkolnej”, w której  udział wzięli uczniowie z klasy 4d wraz z wychowawcą panią Magdaleną Wolską oraz nauczycielem bibliotekarzem panią Aliną Janowicz.

 

Celem było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych uczniów i popularyzacja literatury dziecięcej. Podczas nocy w bibliotece szkolnej uczestnicy głośno czytali fragment „Akademii Pana Kleksa” oraz  wykonali  zakładki do książek. Uczestniczyli również w kreatywnych warsztatach , podczas których wykonali  papierowe drzewa pod okiem pani Anny Radosiewicz. Po intensywnej pracy uczestnicy wzięli udział w zajęciach sportowych poprowadzonych przez panią Ewę Brzozowską.  Nie zabrakło również nocnego oglądania filmu na dużym ekranie.

Podczas zajęć w bibliotece szkolnej uczniowie nie tylko aktywnie  spędzili czas wolny ze swoimi rówieśnikami, ale także mieli możliwość rozwijać swoją wyobraźnię i kreatywne myślenie oraz kształtować umiejętność pracy w  grupach. Spotkanie w bibliotece jest atrakcyjną formą promocji książek i biblioteki, a także źródłem niesamowitej zabawy.

 

Organizatorzy: Magdalena Wolska, Alina Janowicz

{ppgallery}{/ppgallery}