Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

ODYSEJA UMYSŁU

W niedzielę 16.03.2014 roku 21 Odyseuszy z naszej szkoły wyruszyło ze swoimi przedstawieniami na podbój Regionalnych Eliminacji Odysei Umysłu, które odbyły się w Poznaniu. Pomysłowi odkrywcy z każdej z trzech drużyn wieźli ze sobą imponujące dekoracje i rekwizyty przy tworzeniu, których musieli wykazać się kreatywnością i inwencją twórczą.

 

Pierwsza drużyna w składzie: Bartłomiej Szulc, Gabriel Kotopka, Paulina Czyżewska, Kinga Bigus, Bartłomiej Zubek, Aleksander Przygoda, trenerzy: Dorota Kowalewska, Kinga Czarniak- Leśniarek, Robert Olszowiec zajęli się problemem Odjazdowy Egzamin.

 

Zespół powinien zaprojektować i skonstruować pojazd, którym – podczas egzaminu na prawo jazdy – pokieruje pewien początkujący kierowca… Wehikuł posiadać będzie dwa odmienne systemy napędowe – jeden służący do poruszania się naprzód, drugi do przemieszczania się wstecz – a także system nawigacji satelitarnej (GPS), mówiący do kierowcy. Pojazd spróbuje wykonać trzy różne zadania, a po drodze natrafi na jakiegoś rodzaju drogowskaz. Drużyna zaprezentuje swoje rozwiązanie w formie przedstawienia, w którego fabułę wplecie podróże wehikułu, egzamin na prawo jazdy oraz gadający GPS.

Druga drużyna w składzie: Kacper Czerwiński, Ewelina Markowska, Oliwier Kokocha, Kajetan Swoboda, Hanna Rygiewicz, Anna Trajder, Dawid Sudoł, trenerzy: Monika Gorzaniak, Karolina Siadak, Maria Cabaj zajęli się problemem Na własne oczy.

Zespół wymyśli i zaprezentuje oryginalne przedstawienie, w którym pewna społeczność czuje się zagrożona przez coś, co znajduje się w miejscu, gdzie żaden z jej członków jeszcze nigdy nie był. Za pomocą metody stworzonej przez drużynę, wspólnota wybierze ze swego grona jednego lub więcej Podróżnika, który uda się w owo tajemnicze miejsce, aby je lepiej poznać. Dotarłszy do celu wyprawy, Podróżnik wyśle do domu wiadomość, która przekona jego pobratymców, że w rzeczywistości nie mają się czego bać. W spektakl wpleciona będzie także postać narratora, dwie rymowanki oraz ruchomy element scenografii.

Trzecia drużyna w składzie: Jakub Cisowski, Anna Hohenberg, Tymoteusz Jakubowski, Oliwia Karwacka, Daniel Malissa, Wojciech Szymański, Tomasz Zientak, trenerzy: Weronika Stoltman, Barbara Tomczak, Marlena Wiese zajęli się problemem Strachy na lachy.

Drużyna stworzy i zaprezentuje oryginalne przedstawienie, opowiadające o niby-nawiedzonym „domu strachów”. Cztery zastosowane tam efekty specjalne mają w zamyśle przerazić każdego, kto w owo miejsce trafi – okazuje się jednak, że zamiast tego odnoszą zupełnie inny skutek… W spektaklu wystąpi przynajmniej jedna postać, która rzeczonych efektów specjalnych doświadczy, a także narrator, który jej przeżycia będzie relacjonował publiczności. Na dodatek, cała ta „straszna” historia musi zakończyć się w niespodziewany sposób!

Na miejscu rozgrywek regionalnych Odyseusze walczyli ze spontanami, które są ogromną niespodzianką dla wszystkich uczestników Odysei Umysłu oraz przedstawiali swoje rozwiązania problemów długoterminowych, nad którymi pracowali przez trzy miesiące.

Wszystkim Odyseuszom należą się ogromne brawa za włożony trud w przygotowanie scenariuszy, rekwizytów, kostiumów i scenografii. Odyseja umysłu stała się dla nas wielką motywacją do dalszej, choć ciężkiej pracy, jednocześnie dała nam ogromną satysfakcję w eksperymentowaniu i szukaniu rozbieżnych rozwiązań. Przekonaliśmy się, że Odyseja Umysłu to niezwykła i niezapomniana przygoda, w której można: Marzyć, Myśleć i Tworzyć. Rozwijajmy zatem wyobraźnię i działajmy dalej w duchu innowacji i kooperacji.

Trenerzy Odysei Umysłu…

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}