im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Relacja z Szachowych Mistrzostw Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Szachach – 15.12.2023 r.

W piątek 15 grudnia 2023 r. o godzinie 17.00 w auli szkolnej, odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Szachach. Sędzią i współorganizatorem zawodów był Jarosław Wiśniewski, prowadzący zajęcia szachowe w szkole. Głównym organizatorem zawodów była Dyrekcja Szkoły Danuta Ferenstain.

Turniej klas młodszych miał jednego lidera i faworyta – Piotrka Dudkiewicza z klasy 4a, który wygrał wszystkie 7 pojedynków i został bezapelacyjnym Mistrzem Szkoły. Drugie miejsce wśród chłopców zajął Radosław Stańczak z klasy 4c, a trzecie Adam Jagódka z 3e. Najlepszą dziewczyną w tej grupie rozgrywkowej i zarazem Mistrzynią Szkoły została Lena Jarosz z klasy 3a.

Mistrzynią Szkoły w grupie klas 5-8 została Grażyna Dudkiewicz z 6g. Wśród chłopców zwyciężył Maksymilian Gotowski z klasy 6g, a tytuł wicemistrza wywalczył Bogumił Gotowski z 6g. Trzecie miejsce podium klas 5-8 zdobył Tomasz Perek z 5g.

Na zakończenie zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe oraz słodkie upominki. Kolejne zawody odbędą się w szkole 3 lutego 2024 roku,  gdzie rywalizować będziemy w ramach ENEA Operator Międzyszkolnej Lidze Szachowej. Jeżeli ktoś chciałby bardziej zgłębiać tajniki gry w szachy zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach 08.00-08.45 lub środy, czwartki i piątki o godzinie 14.45-15.30 do sali nr 004 budynku A. Klasy pierwsze uczą się gry w szachy we wtorki w budynku C w godzinach 11.45-13.35.