Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

WYCIECZKA DO MUZEUM OŚWIATY

28 maja 2015 roku klasy: IIa i II g wybrały się na wycieczkę do Muzeum Oświaty w Bydgoszczy.

W czasie zwiedzania muzeum mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi ciekawostkami na temat szkoły. Dowiedzieliśmy się również, czego uczyły się dzieci w naszym wieku.

Duże wrażenie sprawiły na nas: sala szkolna, ławki i tablica sprzed 100 lat. Tornistry, piórniki, zeszyty no i hit – pierwsze tabliczki do pisania kredą, które wyglądają prawie jak tablety 🙂 – to było  to, co mieliśmy okazję podziwiać.

Dowiedzieliśmy się też, że tak na prawdę mamy teraz w szkole „święte życie” 🙂 Nie musimy za karę zostawać w „kozie”, klęczeć na grochu czy nadstawiać dłoń do uderzenia dyscypliną! Chyba jednak kochamy naszą szkołę i nasze panie, do których nie trzeba mówić „pani profesor”.

Zwiedziliśmy też Izbę Pamięci, gdzie wiszą różne sztandary szkolne, pisaliśmy prawdziwym piórem nabierając atramentu z kałamarza i oglądaliśmy mundurki szkolne, zdjęcia klas jeszcze sprzed II wojny światowej. Obejrzeliśmy też dużą , pluszową postać Plastusia.

W jednej z kronik studenckich znaleźliśmy nawet zdjęcie naszej pani Asi z czasu kiedy uczyła się, w jaki sposób nas uczyć !

 

To była naprawdę udana wycieczka 🙂

Polecamy wszystkim wizytę w tym niecodziennym Muzeum.

 

Klasy II a i IIg

z paniami Joanną Wysocką i

Moniką Bordon

{ppgallery}{/ppgallery}