Polska - godło

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. MARIANA REJEWSKIEGO
W BIAŁYCH BŁOTACH

SPBB - logo

"Naszym celem jest rozwijanie umysłów za pomocą nauki i umiejętności, ale także uszlachetnianie serc i dusz."

Wycieczka do teatru na „Opowieść wigilijną”

Wycieczka do teatru na  „Opowieść wigilijną”

   

Uczniowie klasy 6F , 4E i 4F wraz z wychowawcami i opiekunami  5 grudnia br. udali się do teatru, aby obejrzeć spektakl pt. „Opowieść wigilijna”. Sztuka jest adaptacją ponadczasowej, popularnej na całym świecie książki autorstwa angielskiego powieściopisarza Charlesa Dickensa.

Aktorzy przedstawili skłaniającą do refleksji opowieść o przygodach Ebenezera Scrooge’a , który większość życia spędził w prowadzonym przez siebie kantorze, był nieczuły na potrzeby innych i dbał jedynie o pomnażanie swojego majątku. Zgorzkniały samotnik nie zamierzał poddać się nastrojowi radości i serdeczności przed nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia – dopóki nie odwiedziły go duchy przeszłych, teraźniejszych i przyszłych Wigilii. Niespodziewani goście uświadomili bohaterowi smutną prawdę – życie w rozgoryczeniu i oddaleniu od ludzi spowodowały, że zgubił po drodze swoją życiową mądrość i zdolność przeżywania emocji. Wszystkie te obrazy sprawiają, że Scrooge postanawia zmienić swoje życie i chce  stać się dobrym człowiekiem. A co najważniejsze zaczyna obchodzić Boże Narodzenie.

Wiele emocji wzbudziły wśród uczniów bajeczna sceneria, barwne kostiumy, nastrojowa muzyka, a przede wszystkim efekty specjalne tj. kolorowe lasery.

Uczniowie mieli okazję porównać adaptację sceniczną z tekstem literackim. Wszystkich zachęcamy do lektury „Opowieści wigilijnej”. Jest to książka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, zawierająca ponadczasowe prawdy o człowieku, skłaniająca do refleksji i wzruszenia, nie tylko w zimowe przedświąteczne wieczory.

„Opowieść wigilijna” Dickensa to świąteczna historia z głębokim, uniwersalnym przesłaniem dla wszystkich ludzi, że w pogoni za pieniędzmi można stracić rodzinę, miłość i przyjaźń.

Organizatorzy: Justyna Makowiecka, Iwona Koślicka,    

                   Małgorzata Piecuch, Alina Janowicz

{PPGALLERY}{/PPGALLERY}